Санкції РНБО

Проаналізувавши Рішення Ради національної безпеки та оборони України (РНБО) про застосування санкцій до юридичних та фізичних осіб, які були затверджені Указами Президента України, зокрема 21 травня 2021 року, Адвокатське об’єднання “Ангелін та Партнери” прийшло до висновку про наявність підстав для оскарження зазначених рішень, у зв’язку з високою вірогідністю безпідставного застосування санкційних механізмів до громадян України та іноземних громадян.

Було встановлено, що Рішення РНБО про застосування санкцій може являти собою позасудовий спосіб обмеження прав та законних інтересів громадян, що прямо заборонено Декларацією ООН з прав людини, Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод, а також Конституцією України.

Враховуючи велику кількість юридичних та фізичних осіб, щодо яких застосовано санкції, є підстави також стверджувати про відсутність персональних рішень щодо кожної особи, та про прийняття рішення за списком, запропонованим Кабінетом Міністрів України та Службою безпеки України. 

Загальними зборами Об’єднання було розроблено механізм оскарження та затверджено перелік процесуальних документів, які мають бути обов’язково подані на захист фізичних та юридичних осіб, що опинились під санкціями РНБО. Зазначений перелік включає, як подання документів у національні інстанції, так і у міжнародні судові та гуманітарні організації.

Адвокатське об’єднання “Ангелін та Партнери” запропонувало долучитись до оскарження вказаних Рішень фізичних та юридичних осіб, щодо яких застосовано санкції.

Поділитися

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Scroll to Top