НААУ запрошує адвокатів долучитися до роботи Комітету з питань БПД

19 вересня відбулася робоча зустріч членів Комітету з питань безоплатної правової допомоги НААУ. Під час обговорення концепції взаємодії НААУ з органами державної влади та іншими суб’єктами з питань функціонування системи БПД члени Ради Комітету висловили пропозиції щодо удосконалення нормативно-правових актів, що регулюють правовідносини у цій сфері, узагальнення актів НААУ та налагодження зворотного зв’язку з адвокатами, які працюють у сфері надання безоплатної правової допомоги тощо.

Голова Комітету Оксана Каденко наголосила, що саме інститут адвокатури забезпечує надання професійної правничої допомоги, а тому НААУ, яка його представляє, має бути основним учасником процесу прийняття органами влади всіх рішень у цій сфері.

Заступник Голови Комітету Ганна Зосименко нагадала учасникам зібрання, що у 2019 році між НААУ та Координаційним центром з надання правової допомоги було укладено Меморандум про співпрацю. Спільними зусиллями сторони розробили та ухвалили стандарти надання БПД. Втім, наразі співпраця зупинилася і є потреба її реанімувати.

Член Ради Комітету Іван Ангелін зауважив щодо наявності значного обсягу змістовних напрацювань НААУ з розширення кількості суб’єктів отримання безоплатної правової допомоги, а також необхідності розробки типового положення з автоматичного розподілу справ між адвокатами в системі БПД, яке  дозволить уникнути багатьох корупційних ризиків.

Так, за результатами обговорення було визначено першочергові завдання Комітету, серед яких:

  • розроблення пропозицій щодо внесення доповнень до актів НААУ;
  • посилення співробітництва з різноманітними організаціями та установами у сфері діяльності Комітету;
  • активізація законотворчої, наукової, публіцистичної та іншої роботи у сфері БПД.

Для здійснення окресленої діяльності Комітет з питань БПД НААУ запрошує адвокатів, готових до активної роботи, надсилати свої заявки щодо участі у роботі Комітету на електронну адресу НААУ: info@unba.org.ua .

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Поділитися

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Scroll to Top